Tilt Trailers
Eliminate the struggle of heavy ramps with our precision-engineered tilt trailers available at our Hendersonville lot. These trailers offer a low-profile approach that is ideal for safely loading mowers, scissor lifts, and other small machinery throughout North Carolina.
Confirm Availability
×2025 MAXX-D T8X 102X24 8K Axle
Our Price: $17,810
$16,167
Stock Number: T0221
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 17500 |
| Model Year: | 2025 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | T8X 102X24 8K Axle |
| Width: | 102 |
| Length: | 24 |
2026 MAXX-D T8B 102X24 8K Axle
Our Price: $17,748
$16,109
Stock Number: T0258
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 17500 |
| Model Year: | 2026 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | T8B 102X24 8K Axle |
| Width: | 102 |
| Length: | 288 |
2026 MAXX-D T8B 102X24 8K Axle
Our Price: $17,748
$16,109
Stock Number: T0260
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 17500 |
| Model Year: | 2026 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | T8B 102X24 8K Axle |
| Width: | 102 |
| Length: | 288 |
2026 MAXX-D G8X 83X24 8K Axle Gooseneck
Our Price: $16,575
$15,045
Stock Number: T0215
| Color: | Gray |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 18000 |
| Model Year: | 2026 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | G8X 83X24 8K Axle Gooseneck |
| Width: | 83 |
| Length: | 288 |
2025 MAXX-D TOX 102X24 14K Axle
Our Price: $14,853
$13,482
Wireless Remote
Stock Number: T0208
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 14000 |
| Model Year: | 2025 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | TOX 102X24 14K Axle |
| Width: | 102 |
| Length: | 288 |
2025 MAXX-D G8X 83X24 8k Axle
Our Price: $14,564
$13,220
Stock Number: T0196
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 17500 |
| Model Year: | 2025 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | G8X 83X24 8k Axle |
| Width: | 83 |
| Length: | 288 |
2026 MAXX-D G8B 83X22 8K Axle
Our Price: $14,556
$13,213
Stock Number: T0262
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 16000 |
| Model Year: | 2026 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | G8B 83X22 8K Axle |
| Width: | 83 |
| Length: | 264 |
2026 MAXX-D G8B 83X22 8K Axle
Our Price: $14,556
$13,213
Stock Number: T0261
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 16000 |
| Model Year: | 2026 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | G8B 83X22 8K Axle |
| Width: | 83 |
| Length: | 264 |
2026 MAXX-D G8B 83X22 8K Axle
Our Price: $14,556
$13,213
Stock Number: T0263
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 16000 |
| Model Year: | 2026 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | G8B 83X22 8K Axle |
| Width: | 83 |
| Length: | 264 |
2025 MAXX-D G0X 102X24 7K Axle
Our Price: $14,423
$13,092
Stock Number: T0137
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 14000 |
| Model Year: | 2025 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | G0X 102X24 7K Axle |
| Width: | 102 |
| Length: | 288 |









