Equipment Trailers
Transport your heavy machinery with ease using our rugged equipment trailers designed for the demanding professional in Hendersonville. Each unit is built to handle the significant weight of tractors, skid steers, and other industrial tools across the diverse North Carolina terrain.
Confirm Availability
×2026 MAXX-D YDB 102X32 15K Axle Gooseneck
Our Price: $34,383
$31,209
Wireless Remote
Stock Number: T0243
| Color: | Gray |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 25990 |
| Model Year: | 2026 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | YDB 102X32 15K Axle Gooseneck |
| Width: | 102 |
| Length: | 384 |
2026 MAXX-D T8B 102X24 8K Axle
Our Price: $17,748
$16,109
Stock Number: T0258
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 17500 |
| Model Year: | 2026 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | T8B 102X24 8K Axle |
| Width: | 102 |
| Length: | 288 |
2026 MAXX-D T8B 102X24 8K Axle
Our Price: $17,748
$16,109
Stock Number: T0260
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 17500 |
| Model Year: | 2026 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | T8B 102X24 8K Axle |
| Width: | 102 |
| Length: | 288 |
2025 MAXX-D TOX 102X24 14K Axle
Our Price: $14,853
$13,482
Wireless Remote
Stock Number: T0208
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 14000 |
| Model Year: | 2025 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | TOX 102X24 14K Axle |
| Width: | 102 |
| Length: | 288 |
2025 MAXX-D G8X 83X24 8k Axle
Our Price: $14,564
$13,220
Stock Number: T0196
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 17500 |
| Model Year: | 2025 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | G8X 83X24 8k Axle |
| Width: | 83 |
| Length: | 288 |
2026 MAXX-D G8B 83X22 8K Axle
Our Price: $14,556
$13,213
Stock Number: T0262
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 16000 |
| Model Year: | 2026 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | G8B 83X22 8K Axle |
| Width: | 83 |
| Length: | 264 |
2026 MAXX-D G8B 83X22 8K Axle
Our Price: $14,556
$13,213
Stock Number: T0261
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 16000 |
| Model Year: | 2026 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | G8B 83X22 8K Axle |
| Width: | 83 |
| Length: | 264 |
2026 MAXX-D G8B 83X22 8K Axle
Our Price: $14,556
$13,213
Stock Number: T0263
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 16000 |
| Model Year: | 2026 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | G8B 83X22 8K Axle |
| Width: | 83 |
| Length: | 264 |
2025 MAXX-D G0X 102X24 7K Axle
Our Price: $14,423
$13,092
Stock Number: T0137
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 14000 |
| Model Year: | 2025 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | G0X 102X24 7K Axle |
| Width: | 102 |
| Length: | 288 |
2026 MAXX-D DOX 102X24 8K Axle Gooseneck
Our Price: $14,404
$13,074
Stock Number: T0230
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 17500 |
| Model Year: | 2026 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | DOX 102X24 8K Axle Gooseneck |
| Width: | 102 |
| Length: | 288 |









