Flatdeck Trailers
Our flatdeck trailers in Hendersonville offer the ultimate flexibility for hauling oddly shaped or wide cargo that requires an open-access platform. These high-capacity trailers are the preferred choice for North Carolina contractors and farmers who need a durable, multi-purpose transport solution.
Confirm Availability
×✓
Showing 1 to 5 of 5 Records
4535
5
2026 MAXX-D YDB 102X32 15K Axle Gooseneck
Our Price: $34,383
$31,209
Wireless Remote
Stock Number: T0243
| Color: | Gray |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 25990 |
| Model Year: | 2026 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | YDB 102X32 15K Axle Gooseneck |
| Width: | 102 |
| Length: | 384 |
2025 MAXX-D TOX 102X24 14K Axle
Our Price: $14,853
$13,482
Wireless Remote
Stock Number: T0208
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 14000 |
| Model Year: | 2025 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | TOX 102X24 14K Axle |
| Width: | 102 |
| Length: | 288 |
2025 MAXX-D G8X 83X24 8k Axle
Our Price: $14,564
$13,220
Stock Number: T0196
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 17500 |
| Model Year: | 2025 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | G8X 83X24 8k Axle |
| Width: | 83 |
| Length: | 288 |
2025 MAXX-D G0X 102X24 7K Axle
Our Price: $14,423
$13,092
Stock Number: T0137
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 14000 |
| Model Year: | 2025 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | G0X 102X24 7K Axle |
| Width: | 102 |
| Length: | 288 |
2026 MAXX-D DOX 102X24 8K Axle Gooseneck
Our Price: $14,404
$13,074
Stock Number: T0230
| Color: | Black |
|---|---|
| Axles: | 2 |
| Gvwr: | 17500 |
| Model Year: | 2026 |
| Vehicle Make: | MAXX-D |
| Vehicle Model: | DOX 102X24 8K Axle Gooseneck |
| Width: | 102 |
| Length: | 288 |




